Život online

Časy, kdy jsme se museli na všem pevně domluvit a ona ústní domluva byla nepsaným zákonem, jsou, zdá se, nenávratně pryč. Stačí dvakrát přejet prstem po displeji chytrého telefonu, stisknout pár písmenek na klávesnici a máte smluvenou schůzku.

monitor

Kde je ta doba, kdy jsme dlouhé minuty hledali v encyklopedii neznámý pojem, jehož význam jsme chtěli znát? Dnes postačí zadat do vyhledávače klíčové slovo a za pár sekund se před námi zjeví výsledek v plném znění.
Zkrátka život online nám šetří čas a zbytečné nervy. Tedy pokud je pro nás prostředí internetu dobrým sluhou, nikoliv zlým pánem, což mnohdy není snadné rozlišit, neboť je těžké nalézt rozumnou míru mezi tím, kdy nám online aktivita skutečně pomáhá, nebo nám už přerůstá přes hlavu.

klávesnice

Nový životní styl

Kromě nesporného množství informací, jež se na různých webech nacházejí, je tu také jiný důvod, proč tolik online prostředí využíváme. Stalo se pro civilizovanou společnost jakýmsi módním prvkem, bez něhož snad ani nemůžeme existovat.
Rozhlédli jste se někdy v restauraci kolem sebe? Všimli jste si, kolik lidí drží v ruce mobilní telefon a upřeným zrakem do něj hledí? A ruku na srdce, nejste také vy ten případ, který se po svém příchodu do restauračního zařízení ptá číšníka na heslo k wifi síti?

Ať se nám to líbí nebo ne, online světu většina z nás již dávno podlehla a bez jeho existence bychom byli nesví. Vždyť je to tak jednoduché a zároveň splňující všechna kritéria moderního člověka – připojit se k síti a komunikovat s osobou, která je zrovna byť třeba stovky kilometrů daleko.

wifi

Ne, kdo dnes není online, jako by snad ani nebyl. Tedy až na výjimky ze „staré školy“, pro které jsou slovní spojení chytrý telefon, facebook, messenger nebo snapchat snůškou sprostých slov. Navíc se i starší generace stále více seznamuje s online technologiemi a tento trend lze očekávat i v dalších letech, kdy už bude online snad opravdu každý člověk s přístupem k technologiím.