Ke stěhování je důležité náležitě se připravit, největší nápor není ovšem kladen na fyzickou kondici, ale na psychiku. Zvládnout celou proceduru ve zdraví znamená obrnit se trpělivostí.
Na psychiku je nejnáročnější proces zabydlování se v novém prostředí. Nikdy totiž nemůžete dopředu přesně stanovit, co vás v takovém případě čeká, i když můžete znát předem přibližné rozmístění nábytku a všech ostatních věcí v bytě. Stěhováním se totiž původní sídlo úplně rozsype jak domeček z karet a vy jej na novém působišti musíte znovu poskládat. Může se pak sice zjevit lepší dispozice a využití obytného prostoru, ale v každém případě začínáte úplně od začátku a ty první okamžiky prázdných místností, které je třeba teprve zaplnit, mohou velmi citelně působit jako psychická zátěž. Jak ukazují příklady z praxe, poměrně často se stává, že někteří lidé v takové chvíli propadají melancholii či depresi a vyžadují pomoc, nebo alespoň nějakou podporu.
Je známo, že pokud se pustíte do větší akce sami, tak se takové deprese mohou zesílit i fyzickou únavou z nošení těžkých břemen a může vás to dovést až do lékařské ordinace. Stěhování by se zkrátka nemělo brát na lehkou váhu, a pokud máte možnost požádat o pomoc kvalifikovanou sílu, tak o ní alespoň uvažujte.
Svépomocí, anebo s profesionály
Každý způsob stěhování Praha Odnesto.cz má své plus a mínus, ale v zásadě platí, že čím je akce většího rozsahu, tím složitější a náročnější je pro toho, kdo ji organizuje, a koho se týká. Měli bychom předem pečlivě zvážit, zda ji podnikneme sami nebo s kamarády, a zda opravdu stačí odvoz věcí soukromými vozidly, případně vypůjčenou nákladní dodávkou. Musíte také započítat časovou náročnost a fyzickou kondici, kterou přemísťování těžkých předmětů vyžaduje. A pokud nejste zvyklí na pravidelný silový trénink, vězte, že to nebude snadné.
Navíc se mohou objevit v průběhu stěhování neočekávané události (porucha výtahu, problémy s rozebíráním nábytku, úraz, nachlazení či chřipka, defekty na autě atd).